Cieszyński portal sportowy - motocyklowe

Nagrody i stypendia
2018

Nagrody i wyróżnienia 2018

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA MIASTA CIESZYNA ZA WYSOKIE WYNIKI SPORTOWE W 2017 ROKU ORAZ ZA CAŁOKSZTAŁT DZIAŁALNOŚCI SPORTOWEJ

 

Nagroda dla Sportowca Roku:

Mateusz Ligocki - snowboardzista; za zajęcie 12 miejsca w Mistrzostwach Świata Seniorów w snowboardzie w konkurencji SBX (Sierra Nevada, 12.03.2017 r.).

Janusz Rokicki - lekkoatleta; za zajęcie 3 miejsca w Mistrzostwach Świata w pchnięciu kulą (Londyn, 14-23.07.2017 r.).

Katarzyna Słomka - lekkoatletka; za zajęcie 9 miejsca w Mistrzostwach Świata w rzucie maczugą (Londyn 14-23.07.2017 r.).

 

Nagroda dla Trenera Roku:

Zbigniew Gryżboń - trener lekkiej atletyki, pełniący funkcję trenera w Integracyjnym Klubie Sportowym Cieszyn oraz trenera kadry narodowej lekkiej atletyki osób niepełnosprawnych. Zawodnicy trenera Zbigniewa Gryżbonia osiągają rokrocznie wiele wysokich wyników. Tylko w 2017 roku zawodnicy, którzy trenowali pod jego okiem na arenie międzynarodowej i krajowej zajęli m.in.: Janusz Rokicki – 3 miejsce w Mistrzostwach Świata w pchnięciu kulą (Londyn, 14-23.07.2017 r.); Piotr Cieślik – 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w pchnięciu kulą w kategorii F33 (Białystok, 23-26.06.2017 r.), 4 miejsce w Mistrzostwach Polski w rzucie oszczepem (Białystok, 23-26.06.2017 r.); Kamil Fałek – 2 miejsce w Mistrzostwach Polski w rzucie dyskiem w kategorii F55 (Białystok, 23-26.06.2017 r.); Michał Wrona – 1 miejsce w Mistrzostwach Polski w rzucie dyskiem w kategorii F37 (Kozienice, 26-28.05.2017 r.), 4 miejsce w Mistrzostwach Polski w pchnięciu kulą (Białystok, 23-26.06.2017 r.); Beata Świderska – Kaleta – 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w rzucie dyskiem w kategorii F33 (Białystok, 23-26.06.2017 r.); Aleksandra Fryc – 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w rzucie oszczepem w kategorii F54 (Białystok, 23-26.06.2017 r.), 2 x 5 miejsce w Mistrzostwach Polski w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą (Białystok, 23-26.06.2017 r.); Kacper Kudyba – 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w rzucie oszczepem w kategorii F56 (Kozienice, 26-28.05.2017 r.), 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w rzucie dyskiem (Kozienice, 26-28.05.2017 r.), 6 miejsce w pchnięciu kulą w Mistrzostwach Polski Juniorów w rzucie dyskiem (Kozienice, 26-28.05.2017 r.); Katarzyna Słomka –9 miejsce w Mistrzostwach Świata w rzucie maczugą (Londyn, 14-23.07.2017 r.)

 

Nagroda za Sportowy Wyczyn Roku:

Adam Tomiczek - motocyklista rajdowy; za uczestnictwo w Rajdzie Dakar 2017 (Asunción – Buenos Aires, 02.-14.01.2017 r. ).

 

Nagroda za całokształt działalności sportowej:

Władysław Ligocki - trener kadry narodowej i olimpijskiej w snowboardzie (XX Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Turynie, XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver), którego podopieczni osiągnęli m.in.: Paulina Ligocka - Andrzejewska – 3 miejsce w Snowboardowych Mistrzostwach Świata (Arosa, 2007 r.), 3 miejsce w Snowboardowych Mistrzostwach Świata (Gangwon, 2009), 1 miejsce w Zimowej Uniwersjadzie – konkurencja snowboard (Innsbruck, 2005 r.), 1 miejsce w Zimowej Uniwersjadzie – konkurencja snowboard (Bardonecchia, 2007 r.), Michał Ligocki – 1 miejsce w Zimowej Uniwersjadzie – konkurencja snowboard (Turyn, 2007 r.); Klementyna Kołodziej – 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy w konkurencji half pipe, kat. senior, 2 x 3 miejsce w Pucharu Europy w konkurencji half pipe, kat. senior (Davos, 24.02.2017 r., Kuhtai, 26.03.2017 r.).

 

Wyróżnienia:

1. Piotr Szymala – trener i zawodnik karate, działający w Klubie Sportowym "SHINDO" Cieszyn. Podopieczni trenera Szymali to mistrzowie Polski, europy, świata, zawodnicy kadry narodowej, którzy w 2017 roku osiągnęli: Klaudia Szymańska – 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Karate WKF juniorów, juniorów młodszych, młodzieżowców – konkurencja kumite +68kg U-21 (Pleszewo, 29-30.09.2017 r.), 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate WKF – kat. +68kg (Wrocław, 10.03.2017 r.), 2 miejsce w Pucharze Polski Karate WKF – konkurencja kumite U-21 +68 kg (Lębork, 29.04.2017 r.), 3 miejsce w Pucharze Polski Karate WKF – konkurencja kumite U-21 OPEN (Lębork, 29.04.2017 r.), 1 miejsce w Pucharze Europy Karate WKF – konkurencja kumite indywidualne juniorek +60 kg (Gerenzano, 12.11.2017 r.); Łukasz Polak – 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Karate WKF juniorów, juniorów młodszych, młodzieżowców (Pleszewo, 29-30.09.2017 r.) – konkurencja kumite juniorów -68kg; Patrycja Kądziałka – 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Karate WKF juniorów, juniorów młodszych, młodzieżowców – konkurencja  kata U-21 (Pleszewo, 29-30.09.2017 r.), 1 miejsce w Pucharze Polski Karate WKF – konkurencja kata U-21 (Lębork, 29.04.2017 r.), 2 miejsce w Pucharze Polski Karate WKF – konkurencja. kata senior (Lębork, 29.04.2017 r.) 1 miejsce w Pucharze Europy Karate WKF – konkurencja kumite indywidualne juniorek -60 kg (Gerenzano, 12.11.2017 r, 1 miejsce w Pucharze Europy Karate WKF – konkurencja kumite indywidualne kadetów -68 kg (Gerenzano, 12.11.2017 r.); Mateusz Cieślar – 1 miejsce w Pucharze Polski Karate WKF – konkurencja kumite indywidualne kadetów +70 kg (Lębork, 29.04.2017 r.), 3 miejsce w Pucharze Europy Karate WKF – konkurencja kumite indywidualne kadetów +76 kg (Gerenzano, 12.11.2017 r.); Piotr Szymala – 1 miejsce w Pucharze Europy Karate WKF – konkurencja kata indywidualne U-40 (Gerenzano, 12.11.2017 r.).

2. Mirosław Werner – trener zawodników lekkiej atletyki w Miejskim Uczniowskim Klubie Sportowym „SZS” Cieszyn. Zawodnicy Mirosława Wernera należą do ścisłej czołówki w konkurencjach biegowych w kategoriach młodzieżowych w tym do zaplecza kadry narodowej. Dorobek podopiecznych trenera z 2017 roku to m.in. 3 miejsce w Mistrzostwach Polski U-20 w lekkiej atletyce – sztafeta 4 x 100 m i 4 x 400 m (Toruń, 08.-09.07.2017 r.).

3. Michał Andrzejewski – trener snowboardu w klubie SKF Freestyle Sports Union, trener – koordynator Śląskiej Federacji Sportu, trener kadry wojewódzkiej młodzików, juniorów młodszych i juniorów. Podopieczni trenera Andrzejewskiego co roku zajmują medalowe miejsca w Ogólnopolskich Olimpiadach Młodzieży, Mistrzostwach Polski Seniorów i innych zawodach a w 2017 roku osiągnęli następujące wyniki: Natalia Miś – 1 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Małopolska 2017 – konkurencja olimpijska slope style, kategoria junior młodszy (Zakopane, 25.02.2017 r.); Michał Tadel – 5 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Małopolska 2017 – konkurencja olimpijska big air (Zakopane, 26.02.2017 r.); Szymon Niemczyk – 4 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Małopolska 2017 – konkurencja olimpijska snowboard cross (Jurgów, 24.02.2017 r.), 4 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Małopolska 2017 – konkurencja olimpijska big air (Zakopane, 26.02.2017 r.); Kacper Repetowski – 5 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Małopolska 2017 – konkurencja olimpijska big air (Zakopane, 26.02.2017 r.), 6 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Małopolska 2017 – konkurencja olimpijska slope style (Zakopane, 26.02.2017 r.).

4. Jan Błaszczyk – absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, nauczyciel wychowania fizycznego, trener koszykówki, instruktor judo i ju – jitsu w Uczniowskim Klubie Sportowym Nakano Pogwizdów. Jego podopieczni zdobywali medale na imprezach międzynarodowych i ogólnopolskich: Małgorzata Błaszczyk – 5 miejsce w Mistrzostwach Świata Młodzieżowców ju – jitsu – kat. -49 kg fighting (Ateny, 17-19.03.2017 r.), 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców ju – jitsu – kat. -49 kg fighting (Bukareszt, 27-29.10.2017 r., 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów – kat. -55 kg fighting (Kraków, 08.04.2017 r.), 1 Miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców ju – jitsu – kat. -49 kg fighting (Mysłowice, 28.01.2017 r.); Mateusz Herrman – 1 miejsce w Mistrzostwach Polski w Ju-Jitsu, kat. -66 kg formuła fighting (Mysłowice, 28.01.2017 r.), 2 miejsce w Pucharze Polski Juniorów Młodszych w judo, kat. -73 kg (Bytom, 04.11.2017 r.).

5. Małgorzata Błaszczyk – zawodniczka ju – jitsu; za zajęcie: 5 miejsca w Mistrzostwach Świata Młodzieżowców ju – jitsu – kat. -49 kg fighting (Ateny, 17-19.03.2017 r.), 3 miejsca w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców ju – jitsu – kat. -49 kg fighting (Bukareszt, 27-29.10.2017 r., 3 miejsca w Mistrzostwach Polski Seniorów – kat. -55 kg fighting (Kraków, 08.04.2017 r.); 1 miejsca w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców ju – jitsu – kat. -49 kg fighting (Mysłowice, 28.01.2017 r.).

6. Mateusz Cieślar – zawodnik karate WKF; za zajęcie 1 miejsca w Pucharze Polski Karate WKF – kat. kumite indywidualne kadetów +70 kg (Lębork, 29.04.2017 r.).

7. Jakub Grzegorczyk – zawodnik tenisa ziemnego; za zajęcie: 1 miejsca w Halowych Drużynowych Mistrzostwach Polski (Bydgoszcz, 14.03.-16.03.2017 r.), 3 miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Polski (Ustroń, 20-22.09.2017 r.).

8. Mateusz Herrman – zawodnik ju – jitsu oraz judo; za zajęcie: 1 miejsce w Mistrzostwach Polski w ju-jitsu – kat. -66 kg formuła fighting (Mysłowice, 28.01.2017 r.), 2 miejsca w Pucharze Polski juniorów młodszych w judo, kat. 73 kg (Bytom, 04.11.2017 r.).

9. Oskar Kasperczyk – zawodnik ju – jitsu; za zajęcie 1 miejsca w Mistrzostwach Polski kadetów ju-jitsu – kat. 45 kg formuła fighting (Kraków, 08.04.2017 r.).

10. Patrycja Kądziałka – zawodniczka karate WKF; za zajęcie: 5 miejsca w Mistrzostwach Polski Karate WKF juniorów, juniorów młodszych, młodzieżowców – kat. U-21 (Pleszewo, 29-30.09.2017 r.), 1 miejsca w Pucharze Polski Karate WKF – kat. kata U-21 ( Lębork, 29.04.2017 r.), 2 miejsca Pucharze Polski Karate WKF – kat. kata senior (Lębork, 29.04.2017 r.).

11. Paulina Ligocka – Andrzejewska – zawodniczka snowboardu; za zajęcie: 3 miejsca w Snowboardowych Mistrzostwach Świata (Arosa, 2007 r.), 3 miejsca w Snowboardowych Mistrzostwach Świata (Gangwon, 2009), 3 miejsca w zawodach snowboardowych Pucharu Świata (Serre Chavaliere, 2003 r.), 2 miejsca w zawodach snowboardowych Pucharu Świata (Whistler, 2005 r.), 1 miejsca w zawodach snowboardowych Pucharu Świata (Laysin, 2005 r.), 3 miejsca w zawodach snowboardowych Pucharu Świata (Lake Placid, 2006 r.), 3 miejsca w zawodach snowboardowych Pucharu Świata w Bardonecchia (Włochy, 2007 r.), 1 miejsca w zawodach snowboardowych Pucharu Świata (Gangwon, 2007 r.), 3 miejsca w zawodach snowboardowych Pucharu Świata (Stoneham, 2007 r.), 3 miejsca w zawodach snowboardowych Pucharu Świata (La Molina, 2010), 3 miejsca w zawodach snowboardowych Pucharu Świata (Bardonecchia, 2011 r.), 1 miejsca w Zimowej Uniwersjadzie – konkurencja snowboard (Innsbruck, 2005 r.), 1 miejsca w Zimowej Uniwersjadzie – konkurencja snowboard (Bardonecchia, 2007 r.).

12. Andrzej Łukasiak – zawodnik lekkiej atletyki; za zajęcie: 2 miejsca w Mistrzostwach Polski Masters w lekkoatletyce w biegu na 1500 m i 5000 m (Kraków, 02-03.07.2017 r.).

13. Sebastian Macura – zawodnik kolarstwa zjazdowego; za zajęcie: 4 miejsce w Mistrzostwach Europy Downhill (Sestola, 27-28.05.2017), 1 miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski, 2 miejsca w Mistrzostwach Polski Downhill – kat. junior (16.07.2017 r. ), 2 x 1 miejsca i 2 miejsca w Pucharze Polski Hard Downhill League (Wierchomla, 29-30.04.2017 r., Szczyrk 07-08.10.2017 r., Kasina Wielka 20-21.05.2017 r.), 3 miejsca w Pucharze Polski Diverse Downhill Contest (Wisła, 22-23.04.2017 r.).

14. Zuzanna Pasterny – zawodniczka karate kyokushin; za zajęcie: 2 miejsca w XXXI Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin – kat. -60 kg kumite indywidualne juniorek (Świnoujście, 13-14.10.2017 r.), 2 miejsca w Mistrzostwach Polski – kat. -60 kg kumite indywidualne juniorek (Koszalin, 16.12.2017 r.).

15. Łukasz Polak – zawodnik karate WKF; za zajęcie: 5 miejsca w Mistrzostwach Polski WKF juniorów, juniorów młodszych, młodzieżowców – kat. kumite indywidualne juniorów -68 kg (Pleszewo, 29-30.09.2017 r.), 3 miejsca Pucharze Polski Karate WKF – kat. kumite indywidualne juniorów -68 kg (Lębork, 29.04.2017 r.).

16. Beata Świderska – Kaleta – zawodniczka lekkiej atletyki: za zajęcie 3 miejsca w rzucie dyskiem w Mistrzostwach Polski w kategorii F33 (Białystok, 23-26.06.2017 r.).

 

 

 

 

menu