Cieszyński portal sportowy - motocyklowe

Dobry wynik Tomiczka
17.07.2019
Rosja, Mongolia, Chiny

Silk Way Rally to bardzo trudny iwymagający rajd, którego trasa licząca 5 tysięcy kilometrów przebiegała przez trzy kraje: Rosję, Mongolię i Chiny.

Cieszyński motocyklista, Adam Tomiczek ostatni etap pokonał w czasie 02:56:40 co dało mu 11 miejsce na mecie tego etapu, a 8 lokatę w klasyfikacji generalnej. – 5000 km jedwabnym szlakiem to wyzwanie zarówno dla zawodników, sprzętu jak i całego zespołu. Po 10 dniach zmagań w ciężkim terenie, ekstremalnych warunkach pogodowych i trudnej nawigacji ostatecznie zajmuje 8. lokatę w klasyfikacji generalnej zawodów oraz 2. pozycję w klasyfikacji juniorskiej. To był bardzo trudny i długi rajd. Zadowolony z uzyskanego wyniku oraz bogatszy w nowe doświadczenia wracam do domu przepakować walizki, bo już w przyszłą środę ruszam na Baja Aragon. Dziękuje całemu zespołowi za kawał dobrej robotypowiedział na mecie Adam Tomiczek.

Cały rajd zwyciężył w kategorii motocyklistów Sam Sunderland, natomiast w kategorii juniorów Luciano Benavides, na drugim miejscu uplasował się Adam Tomiczek.